Ευχές για καλή επιτυχία στις εκλογικές τους αναμετρήσεις αντάλλαξαν ο πρόεδρος της Νέας Δημοκρατίας Κυριάκος Μητσοτάκης και ο υποψήφιος δήμαρχος Θεσσαλονίκης Δρόσος Τσαβλής.
![](https://oloiemeis.gr/wp-content/uploads/2023/06/Mitsotakis-Tsavlis-02-1024x1024.jpg)
Συναντήθηκαν σε μια μικρή ανάπαυλα του Κυριάκου Μητσοτάκη κατά τη διάρκεια της περιοδείας του στο κέντρο της Θεσσαλονίκης.
Εγκάρδιο το κλίμα καθώς η γνωριμία τους κρατά χρόνια πριν, με την ευκαιρία να δίνεται για μια ολιγόλεπτη συζήτηση για τα θεσσαλονικιώτικα δημαρχιακά και όχι μόνο.